MAGIC Door

ošetřovatelská vana s desinfekcí

Zvedací vana s bočním vstupem celotělová

Elektricky výškově nastavitelná kompaktní vana s bočním vstupem celotělová GK MAGIC DOOR představuje nejmodernější technologii pro provádění hygieny a hydroterapie u osob se sníženou pohyblivostí. Vana je pro tyto osoby přístupná speciálními bočními dvířky    s nízkou  nástupní hranou a  sedačkovým nebo lehátkovém zvedákem. Zvedací vana s bočním vstupem GK Magic Door se skládá ze samonosného řídícího pultu a koupacího korpusu s integrovanými bočními dvířky, které lze otevřít až o 160o mimo vanu.          Nástupní výška do vany je pouze 350 mm. 

vana s bočním vstupem

Konstrukce vany umožňuje snadnou obsluhovatelnost ze tří stran. Plynulý, zdvih a spouštění vany zajišťují dva motory     se stabilizátory. Vanu lze aktivovat pouze s bezpečnostní magnetickou kartou (mimo Magic 100). Po skončení koupele  se vana sama vypne do pohotovostního režimu. Ve standardní výbavě je, mimo jiné, nouzové spuštění vany při výpadku elektrického  proudu a automatické napouštění vody (mimo Magic 100). Jednotlivé modely se liší především systémem ovládání a typem panelu.

Řídící pult

Pult je usazen na samonosné konstrukci se dvěma podstavnými rameny vybavenými čtyřmi výškově stavitelnými nožičkami. Do pultu je upevněn koupací korpus. V ovládacím pultu je uzamykatelná schránka na zásobníky desinfekce, šamponu, a přísady do koupele. Pod schránkou je umístěna veškerá vnitřní technologie a ovládací panel. Dále je v pultu instalována oplachová, popřípadě desinfekční sprcha s tlakovou hadicí se speciální sprchovou koncovkou s pistolovým bezpečnostním ventilem. Sprcha je upevněna ve speciálním držáku s otokem odkapávající vody na boku pultu.

Korpus vany s dvířky

Ergonomicky tvarovaný korpus vany je vyroben z vícenásobně tvrzeného sklolaminátu a opatřen silnou gelcoatovou povrchovou vrstvou. V boku korpusu jsou integrovaná dvířka s mechanickou aretací v zavřené poloze a držadlo pro bezpečný vstup i výstup ošetřovaných osob. Do vany lze jednoduše vložit zkracovač, který umožní bezpečně použít vanu    i osobám menších postav. V korpusu vany je přetoková a vypouštěcí armatura s ovladačem.

Ovládací panel

Ovládací panel je u každého modelu odlišný. Zvedání a spouštění vany, napouštění vody, ovládání aktivace sprchy a desinfekce, hydromasáž   a další funkce se provádí dotykovými tlačítky se světelnými kontrolkami, které signalizují dostupné nebo aktivní funkce. Pouze vana Magic 100 má toto ovládání, mimo řízení zdvihu a spouštění, mechanickými ventily. Zvedat a spouštět vanu lze i nožním ovladačem. Vyšší modely van Magic mají na panelu i dotykovou regulaci intenzity hydromasáže  a hydrozvuku s časovačem procedury a volitelné 3 úrovně hladiny vody. Teplota vody je nastavitelná termostatem. Teplota, čas, intenzita či hlášení se zobrazují na displejích.

Doplňková výbava

Vanu lze rozšířit o desinfekční systém s  regulátorem koncentrace, dvoutryskovou patentovanou hydromasáž (součástí každé trysky je samovyprazdnitelné čerpadlo), hydromasážní hadici s tryskou, hydrozvuk, podvodní osvětlení, chromatoterapii, ozvučení, polštářek, zkracovač, dávkování a zásobník na šampon.

 

Technické parametry

Výška: 1250 – 1650 mm, výška korpusu: 680 – 1080 mm, šířka: 930 mm, délka: 2240 mm, obsah vody: cca 180 l, šířka bočních dvířek:  600 mm, nástupní výška při otevřených dvířkách: 350 mm, rozsah otevření dvířek: 160o 

 

Kompatibilní vybavení          

Sedačkový zvedák GK Novum 1000, GK Hektor, GK Novum 100, Lehátkový zvedák GK Novum 200, GK Novum 2000, GK Ikarus, Vakový zvedák GK Sun, GK Moon

 

Video

Přejít nahoru